logotyp
CYKL: TERAPIA SCHEMATU
WZMACNIANIE TRYBU ZDROWEGO DOROSŁEGO PACJENTA
W TERAPII SCHEMATÓW
👤 Prowadząca: Anna Czarnecka - psycholog i psychoterapeutka
pracująca w nurcie terapii schematów, humanistyczno-doświadczeniowym,
CFT oraz EMDR
📆 Termin: 17.05.2021r. (poniedziałek), godz. 19:30
📍 Miejsce: online (platforma Google Meet)
📝 Zapisy przez formularz: https://forms.gle/zKpLnnyYNMRQx51D9
Liczba miejsc jest ograniczona.
________________________________________________________
O cyklu:
Spotkania poświęcone terapii schematu to cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie, stanowiący próbę stworzenia przestrzeni do rozwoju umiejętności oraz zgłębiania wiedzy z zakresu podejść trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej.
O spotkaniu:
Rozwijanie i wzmacniane trybu Zdrowego Dorosłego pacjenta jest najistotniejszym celem Terapii Schematów, tak aby w konsekwencji mógł on sam ( już bez pomocy terapeuty ) efektywnie troszczyć się o potrzeby swojej najwrażliwszej cząstki - trybu Wrażliwego Dziecka. Terapeuta, poprzez ograniczone powtórne rodzicielstwo, modeluje postawę Zdrowego Dorosłego. Jednak w trakcie terapii istotny jest również trening swoich umiejętności w tej roli przez pacjenta.
Uczenie się rozpoznawania swojego trybu Zdrowego Dorosłego, rozwijania jego kompetencji i świadomego uruchamiania go, aby lepiej radzić sobie z rozmaitymi wyzwaniami i trudnościami, stanowi ważną część procesu terapeutycznego. Uczestnicy spotkania zapoznają się z praktycznymi technikami, dedykowanymi wzmacnianiu trybu Zdrowego Dorosłego, które pozwolą pacjentom doświadczać tego trybu i znajdować w nim realne oparcie.
O Prowadzącej:
Anna Czarnecka - psychoterapeuta, psycholog. Pracuje w nurcie terapii schematów, humanistyczno-doświadczeniowym, CFT (Compassion Focused Therapy) oraz EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Posiada certyfikat terapeuty schematów nadany przez ISST (The International Society Of Schema
Therapy). W Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie współprowadzi szkolenia w ramach Szkoły Terapii Schematów Osób Dorosłych, akredytowane przez ISST. Publikuje na łamach magazynu Newsweek Psychologia, Charaktery oraz Psychologia w Praktyce. Współtworzy Ośrodek Psychoterapii i Coachingu INNER GARDEN w Warszawie. 
Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii DIALOG
Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Stawki 5/7, 00-183 Warszawa
logotyp