logotyp

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu DKF Psycho mUWi, które odbędzie się w Kinie Muranów 22 lutego 2016r. o godzinie 20:00. W planach projekcja głośnego filmu "Syn Szawła" Laszlo Nemesa. Po seansie zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji z zaproszonym gościem - doktorem Mikołajem Winiewskim. Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina (istnieje także możliwość internetowej rezerwacji miejsc).

"Syn Szawła" to zdobywca Grand Prix na festiwalu w Cannes oraz Złoteg Globu, a także kandydat do Oscara - określany przez krytyków jako film, który przejdzie do historii. Pokazuje niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau oczami członka Sonderkommando - oddziału żydowskich więźniów zmuszanych asystować nazistom w wielkiej machinie Zagłady. Nemes rezygnuje w nim z epickiej skali na rzecz perspektywy jednostki, a co za tym idzie - maksymalnego realizmu, by w efekcie otrzymać porażający obraz, który trzyma w napięciu każdego widza.

dr Mikołaj Winiewski - pracownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze dotyczą m.in. tematyki związanej z przemocą kolektywną, antysemityzmem czy wplywem historii (i percepcji przeszłych wydarzeń) na relacje międzygrupowe.

Dyskusyjny Klub Filmowy Psycho mUWi to projekt realizowany przez Kino Muranów oraz Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii "Dialog" działające przy Uniwersytecie Warszawskim. Co miesiąc będziemy mieli przyjemność zaprosić Państwa na projekcję filmu o tematyce psychologicznej, a następnie na spotkanie z zaproszonym gościem - specjalistą w problematyce poruszanej przez wyświetlany film. Zapraszamy wszystkich chętnych, choć trochę zainteresowanych tematyką psychologiczną.

Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii DIALOG
Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Stawki 5/7, 00-183 Warszawa
logotyp